SUNGURHANLAR

Blackout Fon (Karartma) Perdeler

Blackout ya da karartma perdesi olarak bilinen fon perde türü, ışık kesme özelliğine sahiptir. Karartma perdeleri, gün ışığına veya gece olunca sokak ışıklarının içeriye sızmasıyla oluşan aydınlığa mâruz kalmak istemeyenler için ideal bir fon perde türüdür

Blackout (Karartma) Perde Nedir?

Bu perdelerle gün ortasında zifiri karanlığı yaşamak mümkün. Günün herhangi bir vaktinde profesyonel fotoğraf çekimi, film banyosu v.s. optik, kimyasal, elektronik işler yapanlar, projektör ile net bir görüntü yakalamak isteyenler, migren ağrısı yaşayanlar, bilgisayar başında çalışan ya da film izleyenler karanlık bir ortama ihtiyaç duyarlar. Böyle durumlarda karartma perdeleri en büyük yardımcınız olacaktır. Sabah güneşin doğuşuyla yatak odanıza sızan ışık uykunuzu bölmesin istiyorsanız, gece çalışıp gündüz uyuyanlardan ya da gece oturup gündüz uyumayı sevenlerdenseniz karartma perdelerle gün ortasında geceyi yaşayabilir, harika bir uyku uyuyabilirsiniz. Bebek ve çocukların uyudukları odanın karanlık olması uykuya dalışı kolaylaştırır ve uykuların daha uzun olmasını sağlar. Karanlık oda özellikle gündüz uykularını uzatma ve sabah erken uyanma sorununu çözme konusunda en önemli desteklerimizdendir. İşte blackout perdeler tam da bu ihtiyaçtan yola çıkarak üretilmiştir. Karartma (Blackout) perdeler, içeri sızan ışıkları ve sizi rahatsız eden aydınlığı kesme özelliği dışında kış aylarında bulunduğunuz ortamın soğumasını, yaz aylarında ise sıcak olmasını engelleyen opak yapıya sahip muhteşem bir perde türüdür..

Blackout Perde (Karartma Perde) Alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Blackout perde alırken, perde boyunun pencere pervazından en az 50 cm aşağıda olması ve pencerenin hem sağ hem de sol tarafından en az 50 cm dışına taşacak şekilde ölçü almanız, perdenin işlevini yerine getirebilmesi açısından dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardır. Hatta karartma perdeleriniz ne kadar büyük olursa, o kadar işlevsel avantaj sağlayacaktır. Doğru bilinen yanlışlardan biri, karartma perdelerinin siyah ya da koyu renk olması gerektiğidir, fakat karartma perdeleri hangi renkte olursa olsun aynı işlevi yerine getirir, koyu renk olmak zorunda değildir. İstediğiniz renkte seçebileceğiniz blackout (karartma) perdelerle; gün ortasında gece konforunu, kış soğuğunda sıcaklığı ve yazın sıcak havalarda hepimizin ihtiyaç duyduğu serinliği yaşayın.

Ankara blackout (karartma perde) kullanımı konusunda iklim koşulları sebebiyle en çok gereksinim duyan iller arasında yer almaktaďır. 

Ankara’nın bütün ilçelerine yerinde projelendirme ve montaj hizmeti sunuyoruz.

 

 

 

 

Blackout Fon (Karartma) Perde Modellerimiz

Sungurhanlar Perde

Siz de projelerinizde uzman bir ekliple çalışmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

bilgi@sungurhanlarperde.com

keçiören perde çalışma saatleri

Çalışma Saatlerimiz

09.00-21.00

email-ico

E-mail

bilgi@sungurhanlarperde.com

perdeci whatsapp iletişim

Whatsapp

0537 741 82 14

keçiören perde telefon

Müşteri Hizmetleri

0537 741 82 14

0312  504 05 32

keçiören perde çalışma saatleri

Adres

Cumhuriyet Mah. Saltuk Buğra Cad. No:10/B Saray Pursaklar