SUNGURHANLAR

Saten Fon Perdeler

Saten fon perde, dokumanın bir çeşidi olup; düz, çok parlak ve kaygan yüzeyli bir kumaşa sahiptir. İplikler birbiri üzerine ve kumaşın her iki yüzünde çok sık olarak dokunmuştur. Saten, parlak ve kaygan bir yapıya sahip; pamuklu, yün, ipek gibi çeşitleri olan son derece zarif bir kumaştır.

Fon perde satın alacağınız zaman özellikle kalın ve koyu renkli ürünler tercih etmelisiniz. Koyu renkli ve kalın fon perdeler, tüllerinizin yanında çarpıcı bir hava yaratacaktır. Genellikle düz renkli ürünler tercih edilse de son zamanlarda kullanılan çiçek desenli ürünler de evlerde canlı ve bambaşka bir hava yaratmaktadır.  Fon perde seçerken zıt veya tül perdelerin daha koyu tonlarını seçmeniz evlerinizde fon perdelerin şık bir dokunuş yaratmasına sebep olur. Perde uzunluğunuzu ölçerken önce perdenizin nereden başlamasını istediğinize karar vermelisiniz. Profesyonel tasarımcılar genellikle perdeleri pencerenin 15-20 cm üstünden asarlar. Her ne kadar ülkemizde genellikle perdeler tavandan yere kadar uzansa da bu aslında zaman zaman boğucu bir atmosfer yaratabiliyor. Daha geleneksel bir görünüm için perdeleriniz yere hafifçe değmeli; modern bir duruş istiyorsanız da perdenizin yüksekliğini yerden bir iki cm yukarıda bitirmelisiniz. Aynı şekilde sık pileli perdeler daha klasik ve gösterişli bir doku yaratırken, pilesi az perdeler çağdaş bir vurgu yapar. Ayrıca ölçü alırken saten kumaşların çekme payını da göz önünde bulundurun ki, yıkadığınızda üzücü sonuçlarla karşılaşmayın.

Saten fon perdeler, temizlik açısından oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Saten kumaşlarda, sabun ya da deterjan kullanılarak ılık su ile elde yıkama yapılabilir ve iyice durulanması gerekir. Saten, oldukça kolay kırışabilen bir kumaş türü olduğu için ütüleme işlemini henüz nemli iken yapmanız kumaşın yıpranmasını engelleyecektir. Ayrıca saten kumaşların temizliğinde sabun tozu kullanırsanız çok fazla kırışıklık olmaz. Saten kumaştan dikilmiş fon perdeler makinede de yıkanabilir. Bu perdeler çabuk tozlanır ve kirlenirler. Fon perdelerin yılda en az 2-3 kere yıkanması gereklidir. Hem hijyen hem de görüntü açısından perdelerin temizliği ihmal edilmemelidir.

Sizlerde evinizde modern ve çağdaş görüntüyü yakalamak, kumaşlarda kalite ve uygun fiyatları bir arada görmek istiyorsanız, yapmanız gereken sadece firmamız ile iletişime geçmek ve bunun ardından kumaş çeşitleri arasından birini seçmektir.

Saten Fon Perde Modellerimiz

Sungurhanlar Perde

Siz de projelerinizde uzman bir ekliple çalışmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

bilgi@sungurhanlarperde.com

keçiören perde çalışma saatleri

Çalışma Saatlerimiz

09.00-21.00

email-ico

E-mail

bilgi@sungurhanlarperde.com

perdeci whatsapp iletişim

Whatsapp

0537 741 82 14

keçiören perde telefon

Müşteri Hizmetleri

0537 741 82 14

0312  504 05 32

keçiören perde çalışma saatleri

Adres

Cumhuriyet Mah. Saltuk Buğra Cad. No:10/B Saray Pursaklar