SUNGURHANLAR

Kadife Fon Perdeler

Ev dekorasyonunda şık duruşuyla tercih edilen kadife perdeler, aynı zamanda ısı tasarrufu sağlaması ve güneş ışığını engellemesi gibi özellikleriyle de bilinir. Kadife, lüks bir görünüme sahip olup, ağır ve kalın bir kumaştır. Çağdaş ve sade oturma odaları için aşırıya kaçabilir. Genellikle fon perdelerde kullanılır ve klasik stilde döşenmiş oturma odaları için daha uygundur. İpek gibi pahalı bir kumaştır.

Kadife fon perdeler, bulunduğu ortama farklı bir hava katar ve tarz sahibi bir görüntü elde etmenizi sağlar. Yıllar boyu kullanabileceğiniz bu perdeler, dekorunuza uyum sağlayacak şekilde hazırlanabilir. Lüksü, şahşayı ve zarafeti yaratmak için evlerde kullanılan ve sık sık tercih edilen kadife fon perde modellerinin kullanımı ise her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Klasik stille döşenmiş odalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabiliriz. Perde seçimini yaparken hem odanızın dekorasyonuna hem de odanın ne kadar güneş aldığına dikkat etmelisiniz. Güneş ışınları zamanla perdenizin rengini açacaktır, bunun için çok güneş alan odalarda çok açık renkler tercih etmemenizi öneririz. Bunun dışında mobilyalarınızın renkleriyle uyumlu ama farklı tonlarda perdeler seçmelisiniz. Koltuk takımınızla ya da duvar rengiyle aynı tondaki perdeler sıkıcı ve boğucu bir ortam yaratır.

Kadife, oldukça hassas bir kumaştır. Bu nedenle kadife perdelerin temizliği yapılırken başvurulacak en güvenli yöntem kuru temizlemedir. Kuru temizlemesi yapılırken diğer kumaşlardan farklı olarak daha az kimyasal madde ve düşük ısı kullanılır. Kuru temizleme yapılan perdeler, renklerini ve dokularını korur. Yıpranma ya da deforme olma riski minimumdur. Kuru temizleme mümkün değilse, bu perdeler çamaşır makinesinde yıkanabilir. Ancak kadifenin iplikleri ve dokuması ince olduğundan ve dokusunda pamuk barındırdığından yıkama sırasında çekme olasılığı fazladır. Dolayısıyla kadife perdeler çamaşır makinelerinin en düşük ısı ayarı seçilerek yıkanmalıdır.
Ankara, kış aylarında soğuk hava şartlarına fazlasıyla mâruz kalan bir şehir olduğu için, kadife fon perdelerin ısı tasarrufu özelliği tam da bu şehrin iklim özelliklerine göre. Kadife perdeler, kışın ısı tasarrufu sağlarken, yaz aylarında ise güneş ışığına mâruz kalmanızı engeller.
‘Pursaklar Perde‘ olarak, Ankara’nın tüm ilçelerine, her daim hizmet vermeye hazırız.

Kadife Fon Perde Modellerimiz

Sungurhanlar Perde

Siz de projelerinizde uzman bir ekliple çalışmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

bilgi@sungurhanlarperde.com

keçiören perde çalışma saatleri

Çalışma Saatlerimiz

09.00-21.00

email-ico

E-mail

bilgi@sungurhanlarperde.com

perdeci whatsapp iletişim

Whatsapp

0537 741 82 14

keçiören perde telefon

Müşteri Hizmetleri

0537 741 82 14

0312  504 05 32

keçiören perde çalışma saatleri

Adres

Cumhuriyet Mah. Saltuk Buğra Cad. No:10/B Saray Pursaklar