KETEN TÜL PERDE

Keten, ilk eski Mısır’da insanlar tarafından kullanılmaya başlandı. Çok pahalı olduğu için sadece zengin kasaba halkı tarafından satın alındı. Zamanla başka tür perdeler ortaya çıkmaya başlanınca keten habersizce unutuldu. Bugün, doğal kumaşlar yeniden trend halindedir, çünkü insanların giderek doğaya, doğala yaklaşma istekleri arttığı için ekolojik malzemeleri tercih etmeye başladılar. Günümüzde modern iç mekanlarda, keten popüler ve talep edilen bir niteliktedir.

Diğer doğal kumaşlar gibi keten tül perdenin de birçok avantajı vardır:
Keten doğal bir güzelliğe sahiptir. Keten tül elektriğe maruz kalmaz, bu nedenle kumaş tozdan etkilenmez ve perdeler sentetiklerden daha uzun süre temiz kalır. Alerjik reaksiyona neden olmaz, yani alerjisi olan insanlar için uygundur.
En pratik ve kullanışlı tül perdedir, çünkü kolayca kirlenmez ve bakımı kolaydır.
Keten tül perdeler son derece dayanıklı bir kumaşa sahiptir, güzelliğini yıllarca koruyabilir.
Keten tül perdeler doğal klima özelliği taşır. Bir klima gibi, kış döneminde oda ısısını korurken, yaz sıcağında da kullanıldığı ortamı serin tutar.
Keten tüllerin lifleri, bakterileri yok eden özelliklere sahiptir. Mutfakta, çocuk odasında, yatak odasında uygun bir iklim yaratır ve ayrıca elektrikli cihazlardan gelen zararlı radyasyonu giderir.
Kolayca hava geçirir, sera etkisi yaratmaz.
Çok yönlüdür. Çeşitli renkleri ve dokuları sayesinde farklı tarzlarda kullanma avantajı sağlar.
Keten tül perdelerde dikey şeritler, görsel olarak yüksekliği arttırır, yatay şeritler ise odanın alanını genişletir.
Keten tül perdeler, herhangi bir oda için uygundur. Bu perdeler sadeliği ve zarafeti ile ayırt edilir. Boncuklar veya diğer doğal malzemelerden yapılmış dekoratif ürünler ile dekore edilebilirler. Örneğin, hafif dokuma kordonlar ve bantlar kullanılabilir. Çok çeşitli keten tül perdeler, odayı farklı stilde dekore etmenizi sağlar.

Keten tül perdelerin temizliği de oldukça basittir. Makinede hassas ya da elde yıkama programları  var ise tül perdelerin bu programlarda yıkaması önerilir, fakat bu programlara alternatif olarak sentetik programla da kullanılabilir. Sıcaklık açısından bakılırsa; 30°C – 40°C aralığı olarak belirlenmiş olsa da, 30°C’nin ideal bir sıcaklık olduğu kabul edilir. Makinede tül perde yıkama esnasında perdelerin sıkılmaması gerektiğinin altı kalın çizgilerle çizilmelidir. Aksi takdirde keten tül perdelerin ince kumaşı zarar görecek ve bu durum da tahmin edilebileceği gibi kullanılabilirliğe zarar verecektir. Yıkamadan sonra perdelerinizi kuruttuktan sonra ütünüzün düşük ayarında ütülemelisiniz.

İsterseniz aşağıda birbirinden güzel Keten Tül Perde uygulamalarımıza göz gezdirebilir ya da hemen ara butonuna tıklayarak bize sorularınızı sorabilirsiniz.

KETEN TÜL PERDE Modellerimiz

Sungurhanlar Perde

Siz de projelerinizde uzman bir ekliple çalışmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

bilgi@sungurhanlarperde.com

keçiören perde çalışma saatleri

Çalışma Saatlerimiz

09.00-21.00

email-ico

E-mail

bilgi@sungurhanlarperde.com

perdeci whatsapp iletişim

Whatsapp

0537 741 82 14

keçiören perde telefon

Müşteri Hizmetleri

0537 741 82 14

0312  504 05 32

keçiören perde çalışma saatleri

Adres

Cumhuriyet Mah. Saltuk Buğra Cad. No:10/B Saray Pursaklar